Nadajnik GSM1
 

<<<<
Zestaw abonencki

Moduł nadajnika GSM1

Zastosowanie

Moduł nadajnika GSM został zaprojektowany do współpracy z systemami nadzoru zabezpieczeń. Niski koszt wdrożenia i eksploatacji powoduje, że jest wygodnym rozwiązaniem. Zalety powiadamiania o zdarzeniach z wykorzystaniem sieci GSM sprawiają, iż oferowany moduł nadajnika jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie tradycyjne sposoby monitorowania (linia telefoniczna lub łączność radiowa) nie mogą zostać wdrożone.

Oferowany przez nas moduł jest specjalizowanym układem mikroprocesorowym wyposażonym w przemysłowy modem GSM/GPRS. Całość tworzy niezawodne i trwałe urządzenie zamknięte w zwartej metalowej obudowie.

Zasada działania 

Działanie modułu nadawczego opiera się na usługach SMS i CLIP realizowanych w ramach sieci telefonii komórkowej GSM. Informacje o stanie monitorowanego obiektu przesyłane są za pomocą wiadomości SMS a w przypadku testów okresowych mogą być przesyłane również za pomocą informacji o numerze dzwoniącego czyli tzw. CLIP. Raporty te docierają do urządzenia odbiorczego stacji monitorowania obiektów, gdzie są odpowiednio identyfikowane i rejestrowane. W przypadku naruszeń chronionych stref operator stacji monitoringu dostaje odpowiednią informację i może podejmować właściwe działania.

Każda informacja wysyłana na główny numer odbiorczy stacji monitorowania jest potwierdzana. W przypadku braku potwierdzenia dostarczenia w określonym czasie od wysłania, moduł wysyła komunikat na drugi, dodatkowy numer odbiorczy. Moduł GSM1 wszystkie informacje o zdarzeniach wysyła najpierw na numer główny a dopiero w przypadku braku informacji o dostarczeniu na numer zapasowy. W trybie pracy z testem okresowym w formie CLIP, moduł abonencki będzie wysyłał informację testową na zaprogramowany "numer odbiorczy CLIP". W przypadku gdy informacja nie dotrze do stacji (nie zostanie odrzucona lub trafi na zajętość numeru odbiorczego) moduł GSM1 wyśle informację testową w formie SMS na "główny numer odbiorczy SMS" (Istnieje możliwość wyłączenia tej funkcji w nadajnikach z oprogramowaniem 19 lub wyższym)

Oprócz stacji monitorowania moduł nadajnika może automatycznie informować także właściciela obiektu lub inną upoważnioną osobę o wybranych zdarzeniach zaistniałych w obiekcie. Zmiana stanów wybranych przez operatora wejść spowoduje wysłanie przez moduł GSM1 przypisanego kodu zdarzenia na numer stacji odbiorczej oraz informacji o statusie urządzenia (STATUS) na zaprogramowany numer klienta. Abonent może otrzymać informację o statusie również po wysłaniu zapytania z zaprogramowanego „numeru klienta”

Charakterystyka modułu nadajnika GSM1

-  osiem uniwersalnych wejść dwustanowych

-  wejście przeznaczone do podłączenia czujnika sabotażu

-  wejście kontroli napięcia zasilania zewnętrznego

-  sygnalizacja niskiego poziomu napięcia akumulatora

-  dwa wyjścia do zdalnego sterowania urządzeń zewnętrznych na obiekcie

-  trzy programowane numery odbiorcze

-  dodatkowy numer odbiorczy - klienta

-  trzy numery do zdalnego kontrolowania i zmiany ustawień parametrów

-  komunikaty alarmowe w formie SMS (dwuznakowe kody komunikatów)

-  komunikaty testu okresowego w formie SMS lub CLIP

-  potwierdzenie dostarczenia wiadomości SMS (w przypadku braku potwierdzenia dostarczenia moduł wysyła informacje o zdarzeniach na zapasowy numer odbiorczy)

-  analiza dostarczenia informacji w formie CLIP (jeżeli informacja testowa w formie CLIP-u nie zostanie odebrana przez stację odbiorczą moduł automatycznie przełączy transmisję w tryb SMS)

-  ciągła kontrola stanu zalogowania w sieci operatora GSM i pomiar poziomu sygnału stacji bazowej

-  optyczna informacja o poziomie sygnału GSM bezpośrednio na module nadawczym

-  możliwość przesyłania informacji o poziomie sygnału GSM do stacji monitorowania (informacja przesyłana w treści komunikatu testu okresowego)

-  możliwość zdalnego wymuszenia sygnału testowego

-  zdalny odczyt stanu modułu (status obiektu)

-  odrzucanie połączeń przychodzących (z numerów nieupoważnionych)

-  możliwość ograniczenia ilości wysłanych wiadomości SMS w określonym czasie (limit dla wejść)

-  zdalny reset licznika ograniczenia ilości SMS

-  programowanie i odczyt parametrów lokalnie za pomocą komputera

-  programowanie i odczyt parametrów zdalnie, poprzez telefon komórkowy (SMS) połączony z komputerem z odpowiednim oprogramowaniem

-  programowanie zdalne możliwe jedynie z głównego lub dwóch dodatkowych, uprawnionych telefonów programujących (numery telefonów programujących użytkownik rejestruje w urządzeniu przy pierwszym programowaniu)

-  wszystkie ustawienia parametrów zapisywane w pamięci nieulotnej EEPROM

Szczegółowy opis oraz oprogramowanie dostępne w dziale Pliki

 

 

[PULSON]

Zalecana rozdzielczość ekranu 1024 x 768